Wysusz to - jakie owoce i warzywa można suszyć?

2022-01-25
Wysusz to - jakie owoce i warzywa można suszyć?

Nie ma wątpliwości, iż suszenie owoców czy warzyw, ale również grzybów, a nawet i mięsa, jest jedną z najbardziej znanych od dziesiątek lat metod konserwowania żywności. Jego ogromną zaletą jest to, iż stanowi naturalną, prostą, a jednocześnie bardzo bezpieczną dla organizmu człowieka metodą, w której nie trzeba wykorzystywać żadnych substancji, mających na celu przedłużenie ich zdatności do jedzenia.

Suszarka do żywności to urządzenie, z którego korzysta coraz większa grupa osób. Dzięki wykorzystaniu bowiem takich sprzętów można uzyskać suszone owoce, warzywa, zioła, mięsa czy nawet ryby. Największą zaletą takiego działania, jest cenność wartości odżywczych, jakie zostaje w takich produktach zachowana. Tutaj nie ma mowy o żadnych konserwantach, sztucznych dodatkach, barwnikach czy innych aromatach, jakich znajdziemy wiele w żywności przetworzonej, którą można kupić w sklepie. Suszarki do żywności znajdują się w coraz większej ilości przestrzeni kuchennych. Można z ich pomocą tworzyć ciekawe przekąski, które są zdrowe, smaczne, pełnowartościowe i warte dodania do codziennego menu.

Przedłużenie żywotności jedzenia

Wiele osób zadaje sobie pytania - czy można suszyć warzywa, jak suszyć owoce, czy też jak suszyć zioła? Tak naprawdę w suszarce można przygotować niemal wszystko, a samo wykonanie takich działań, nie stanowi absolutnie żadnego problemu, bowiem po włożeniu produktów do środka, suszarki do żywności pracują już samodzielnie.

Nie ma wątpliwości, iż takie urządzenie okaże się być niezawodnym dla wszystkich zwolenników zdrowego stylu życia, dla ludzi stawiających na jedzenie fit i dla osób wybierających ekologiczne rozwiązanie. Tutaj tak naprawdę nic nie musi się zmarnować. Jeśli po lecie zostaje nam sporo malin, truskawek czy owoców leśnych, można je po prostu wysuszyć, a następnie dodać, czy to do herbaty, czy do przygotowanej owsianki, bądź do własnoręcznie zrobionego kisielu. Te produkty, które kupowane są w sklepach, oprócz suszonych dodatków, posiadają również i chemiczne ulepszacze, a te z całą pewnością nie działają dla organizmu człowieka zdrowotnie. Własnoręcznie hodowane zioła można wysuszyć, by następnie otrzymać mieszankę wyśmienitego suszu, jaki sprawdzi się do przygotowywania mięs i innych potraw. I nie można zapomnieć o tym, jak istotne znaczenie odgrywają suszone grzyby. Czy wyobrażamy sobie bowiem wigilijną kapustę bez grzybów lub bigos z mięsem, bez obecności tych właśnie dodatków? A jakie owoce suszyć? Na pewno idealnie sprawdzą się tutaj winogrona, brzoskwinie, śliwki, morele, ale również jabłka czy też banany. I oczywiście nie można zapomnieć o wszelkich owocach leśnych, które to w wersji wysuszonej mogą smakować naprawdę wybornie.

Dehydrator do żywności Atacama Pro Dehydrator do żywności Atacama Cube

Ciekawe pomysły na dania z suszonymi dodatkami

Mając książki i poradniki o tematyce dietetycznej, można wyczarować z nich różnorodne suszone dodatki, a następnie dodawać je do wyśmienicie przygotowywanych potraw. Poprzez książki i poradniki otrzymać można najlepsze przepisy z wykorzystaniem dehydratora, a więc takiej właśnie suszarki, za pomocą której samo suszenie może okazać się banalnie proste. W książkach tego typu znaleźć można wiele przydatnych informacji na temat tej metody konserwacji żywności, ale również i przepisy, które z pewnością będą w stanie zaspokoić kubki smakowe absolutnie wszystkich smakoszy dobrego jedzenia. To właśnie w ich wnętrzu znajdziemy odpowiedzi na pytania: jak suszyć grzyby i ile suszyć grzyby czy też jaką suszarkę do żywności wybrać, aby ta spełniła nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

Jaką suszarkę kuchenną wybrać?

Suszarki do żywności zasilane są sieciowo. Składają się one z mechanizmu grzewczo - wentylacyjnego, a także i z komory lub z kilku komór, w których to odbywa się suszenie żywności. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę między innymi na pojemność suszarki, na moc urządzenia, jak również i na sam czas suszenia. Ponadto, bardzo ważną rolę odgrywają także dodatkowe funkcje, a więc regulacja temperatury, regulacja wysokości, łatwe czyszczenie urządzenia czy też inne, temu podobne rozwiązania. Asortyment produktów jest na tyle bogaty i różnorodny, iż z pewnością spełni on oczekiwania najbardziej nawet wymagającej klienteli.

Nie ma wątpliwości, iż suszarka kuchenna powinna znaleźć się absolutnie w każdym domu. Ma ona nieocenioną wartość, jeśli chodzi o przygotowane dzięki niej przysmaki, które można zjadać między posiłkami lub które okazują się być bardzo pomocne podczas wypraw górskich, wyjazdów i rodzinnych pikników. Nie zajmują mało miejsca, mają wszelkie cenne wartości odżywcze, a do tego są niezwykle smaczne.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel