Jaki aktywny wypoczynek zaproponować dla dziecka?

2022-01-19
Jaki aktywny wypoczynek zaproponować dla dziecka?

Dzieci kochają aktywność fizyczną i każda forma ruchu jest dla nich dobra. Oczywiście każde dziecko preferuje zupełnie inny sport i każdemu podoba się inny rodzaj aktywnego spędzania czasu. Według przeprowadzonych badań blisko 70% dzieci wybiera hulajnogi, jako rewelacyjny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Czy jest to dobry wybór? Jak najbardziej tak. Wpływa on między innymi na zdrowie, pobudzając do pracy układ krążenia. Jest dobry dla utrzymania dziecka w dobrej formie i nienagannej kondycji, a ponadto chroni przed otyłością, z jaką zmaga się coraz większa ilość dzieci. Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolejnej?

Hulajnogi - idealne propozycje dla dzieci w każdym wieku

Na rynku dostępne są różnorodne hulajnogi, dlatego też rodzice stoją przed nie lada wyzwaniem, kiedy mają znaleźć dla dziecka ten wymarzony model, coś wartego uwagi, coś, co wpływa pozytywnie na zdrowie i prawidłowy rozwój ich dziecka. Jakie więc są najlepsze? Nie ma wątpliwości, iż w tym zakresie, numerem jeden jest marka Scoot and ride, w której to ofercie znajduje się hulajnoga 2 w 1, pełniąca rolę klasycznej hulajnogi, jak również i swego rodzaju rowerku, bez pedałów, na którym dziecko siedzi i odpycha się nóżkami.

Dbaj o formę - to bez wątpienia przewodnie hasło, jakie rodzice powinni kierować do swojego dziecka, bez względu na to, czy jest przedszkolakiem, chodzi do szkoły podstawowej, czy należy już do grona nastolatków. W zdrowym ciele, zdrowy duch, dlatego też tak ważne jest dbanie o zdrowie, a to można uzyskać prostymi sposobami, jak właśnie aktywność fizyczna na co dzień oraz zdrowa i zbilansowana dieta.

Walka z otyłością u dzieci - czyli jak ochronić swojego malucha?

W dzisiejszych czasach otyłość jest plagą, a co gorsze, coraz częściej dotyka to tych najmłodszych. Jest to spowodowane przede wszystkim niezdrową dietą, jak również i brakiem ruchu. Lekceważenie tego stanu może sprawić, że już po kilku latach, widoczne będą skutki takiego zaniedbania ze strony rodziców. A wcale nie trzeba wiele, by postawić na hasło - dbaj o formę, bądź aktywny i zdrowo się odżywiaj. Sport jest wskazany dla każdego dziecka, chyba że istnieją przeciwwskazania fizyczne do jego wykonywania. Można tutaj postawić właśnie na zabawę na hulajnodze, wybrać jazdę na rowerze, czy też rodzinne spacery. Odpowiednia dawka ruchu każdego dnia, z całą pewnością okaże się być bardzo pomocna absolutnie dla każdego dziecka. A jeśli w grę wchodzi dieta, istotne znaczenie ma to, by była ona pełnowartościowa, odpowiednio zbilansowana, oraz jak najmniej przetworzona. Powinno więc unikać się fast foodów, słodkich smakołyków i napojów oraz innych węglowodanów prostych. Warto wybierać z kolei węglowodany złożone, białko i dobre źródło tłuszczu.

Jak zachęcić dziecko do sportu?

Jedne dzieci kochają aktywność, inne zupełnie za nią nie przepadają. Zanim jednak odpuścimy i stwierdzimy, że nasze dzieci po prostu do sportu się nie nadają, starajmy się zadziałać! Czasami po prostu trzeba je zachęcić, dać bakcyl, by zaczęło ono po prostu chcieć. Hulajnogi czy też rower, to jak najbardziej doskonała forma aktywności, która skierowana jest już do najmłodszych dzieci. Dzięki temu, że istnieją tak zwane hulajnogi bezpieczne, te mogą być użytkowane już dla dzieci od najmłodszych lat, bez obawy, że wpłynie to negatywnie na ich rozwój. Zachęcając dziecko do sportu, warto edukować go w kwestii zdrowego, aktywnego stylu życia. Może na początek mała zachęta w formie drobnego upominku czy też zakup ciekawych dodatków do uprawiania danej aktywności? Dzieci są chętne na wszystko, tylko my rodzice musimy pokazać im, jaką radość mogą czerpać z danej aktywności czy rzeczy. Pamiętajmy - jesteśmy wzorem dla naszych dzieci. Jeśli spędzamy czas tylko na kanapie, dzieci też tak robią. Będąc w ruchu, jesteśmy dla nich wzorem do naśladowania i chętnie pójdą w nasze ślady.

Aktywność fizyczna dziecka to jeden z najważniejszych aspektów, obok zdrowej diety i odpowiedniej ilości snu, aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo. Bezpieczny sport dla dziecka to taki, w którym wykorzystujemy odpowiednie sprzęty z atestem i dostosowujemy je do wieku dziecka. U jednych idealnie sprawdza się rowerek dla dziecka, z kolei u innych najlepszą opcją są hulajnogi. Jedne dzieci kochają długie spacery, inne będą zaś woleć jazdę na nartach. Zawsze należy dostosować sport do dziecka, a nie dziecko do sportu, bowiem ma być on dla niego atrakcją i przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem.

Niezbędne akcesoria dla dzieci - czyli jak zapewnić dostateczne bezpieczeństwo?

Pragnąc zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo, z całą pewnością należy zadbać o akcesoria, dzięki którym jazda na rowerze czy na hulajnodze lub rolkach, będzie po prostu w pełni bezpieczna. Podstawą są ochraniacze na łokcie dla dzieci, jak również i kask dla dzieci, które to powinny być niezbędnym dodatkiem, jaki zakładany jest zawsze, gdy dziecko rozpoczyna jakikolwiek sport.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel