Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

2021-11-17
Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

Choć hulajnogi dziecięce nie rozpędzają się do tak dużych prędkości, jak te dla dorosłych, w ich przypadku również niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. Jeśli Twoje dziecko już od pewnego czasu marzy o własnej hulajnodze, koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Hulajnoga dziecięca – czy warto?

Hulajnogi są obecnie szalenie popularne, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Coraz częściej na ulicach można zobaczyć dzieci i młodzież, jadące na nich do szkoły, a także dorosłych, zmierzających w ten sposób do pracy. Nic w tym dziwnego – są bardzo wygodne i poręczne, a przy tym ekologiczne. To dobra alternatywa dla jazdy samochodem czy komunikacją miejską, a nawet rowerem. Oczywiście pod warunkiem, że dystans do przebycia nie jest zbyt duży.

Obecnie elektryczne dla dorosłych mogą osiągać prędkość do 40-50 km/h, choć w większości miejsc maksymalna prędkość podczas jazdy to 20 lub 25 km/h. W przypadku hulajnóg dziecięcych prędkość jest o wiele mniejsza, z uwagi na brak silnika oraz na to, że dziecko musi napędzać maszynę w ruch przy użyciu siły własnych mięśni.

Czy kupienie dziecku takiego prezentu to dobry pomysł? Zdecydowanie tak. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

  • to świetny sposób na zapewnienie dziecku codziennej porcji ruchu na świeżym powietrzu,
  • jazda uczy dziecko uważnego obserwowania sytuacji na chodniku czy w parku,
  • stymuluje rozwój dziecka,
  • to świetny sposób na spędzenie czasu z rówieśnikami,
  • hulajnogi dziecięce są bardzo bezpieczne, więc w połączeniu z kaskiem i ochraniaczami nie ma tutaj dużego ryzyka uszkodzenia ciała.

Jeśli Twoje dziecko marzy o takiej rozrywce, zdecydowanie powinieneś spełnić jego prośbę! Dobrym wyborem może być specjalny jeździk dla rocznego dziecka, czyli specjalna hulajnoga trójkołowa dla najmłodszych.

Czy hulajnogi dziecięce są bezpieczne?

To pytanie, które każdy rodzic zadaje sobie od chwili, gdy usłyszy prośbę o kupno takiego prezentu.. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ kwestia bezpieczeństwa w przypadku jazdy na hulajnodze jest zależna od wielu czynników. Podobnie jest z samochodami – to, czy jazda będzie bezpieczna, zależy od zachowania kierowcy, od prędkości, od warunków na drodze czy od tego, w jakim stanie jest pojazd. A zatem to od wyboru konkretnego modelu oraz od tego, w jaki sposób przygotujesz swoje dziecko na tym urządzeniu zależy, czy przemieszczanie się będzie bezpieczne.

Aby mieć pewność, że dziecku nic nie zagraża, przede wszystkim dokładnie wyjaśnij mu zasady bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym, aby uświadomić dziecku, że:

  • nie należy wjeżdżać na hulajnodze na ulicę,
  • należy zawsze rozglądać się wokół podczas poruszania się na urządzeniu,
  • nie można jeździć zbyt szybko, tak aby mieć pełną kontrolę,
  • warto trzymać się blisko rodziców i opiekunów, którzy w razie czego mogą pomóc.

Jeśli Twoje dziecko nigdy nie jeździło na hulajnodze, zacznij od nauczenia go, jak obchodzić się z tym urządzeniem. Dobrym wyborem na początek będzie jeździk dla rocznego dziecka. To samo robiłeś, ucząc dziecko jazdy na rowerze czy na rolkach, więc z pewnością sobie poradzisz.

Jak wybrać hulajnogę dziecięcą?

Wybór jest obecnie ogromny, dlatego znalezienie idealnej hulajnogi dla dziecka może być bardzo poważnym wyzwaniem. Jeśli nigdy dotąd nie kupowałeś takiego prezentu, z pewnością zastanawiasz się, jak wybrać bezpieczny i wygodny model.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bez wątpienia najważniejszą kwestią dla każdego rodzica jest to, czy zakup jest bezpieczny. Zdecydowanie nie warto kupować pierwszego lepszego modelu w supermarkecie. Dlaczego? Wiele hulajnóg dla dzieci nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy ta, nad którą się zastanawiasz wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, czy pochodzi od rzetelnego producenta i czy posiada ona niezbędne wyposażenie, jak na przykład hamulec. Pod względem bezpieczeństwa doskonałym wyborem będzie hulajnoga Scoot and Ride.

Hulajnoga trójkołowa czy dwukołowa?

Te z trzema kółkami zwiększają stabilność podczas jazdy, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci, które nie mają wypracowanej koordynacji ruchowej. Zmniejsza przy tym ryzyko upadku, dlatego – w trosce o bezpieczeństwo dziecka – warto wybrać taki właśnie model. Hulajnogi trójkołowe z siedziskiem idealnie sprawdzą się na początek.

Hulajnoga Scoot and Ride 2w1 Highwaykick1 Lemon

Jeśli chodzi o takie z dwoma kółkami, sprawdzą się one w przypadku starszych dzieci. Pozwalają na łatwiejsze manewrowanie, a także na rozwijanie większych prędkości. Jeśli nie masz pewności, czy wybrać hulajnogę trójkołową z siedziskiem, czy może dwukołową, zacznij od tej z trzema kółkami. Kiedy dziecko będzie stabilnie poruszać się na urządzeniu, możesz zmienić ją na taką z dwoma kółkami. Jedno jest pewne – hulajnoga trójkołowa dla dzieci jest najbezpieczniejszym wyborem!

Jaka wysokość hulajnogi dziecięcej?

Kluczowe znaczenie przy wyborze hulajnogi dziecięcej ma wysokość. Optymalna wysokość jest wtedy, kiedy ręce dziecka ułożone są na kierownicy pod kątem 100-110 stopni. Jeśli dziecko ma mniej niż 110 cm, wysokość kierownicy to maksymalnie 70 cm. Warto kierować się informacjami na opakowaniu oraz zaleceniami producenta. Nie należy kupować większej z założeniem, że dziecko urośnie, ponieważ zbyt wysoka nie będzie bezpieczna.

Zwróć uwagę na hamulce

Hulajnogi wyposażone są w hamulec, dlatego ważne jest, aby zwrócić na niego uwagę przed zakupem. Przede wszystkim upewnij się, że dziecko nie będzie miało problemu z dostaniem się do niego, a także z jego używaniem. Mechanizm musi działać łatwo i sprawnie, tak by w razie niebezpieczeństwa dziecko mogło zahamować od razu. Pamiętaj także, aby nauczyć dziecko korzystania z hamulca. Dzięki temu jazda na hulajnodze będzie o wiele bardziej bezpieczna.

Hulajnoga 2w1 Scoot and Ride na prezent świąteczny

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc z pewnością zastanawiasz się, czym w tym roku zaskoczyć dziecko. Być może hulajnoga okaże się świetnym pomysłem na prezent świąteczny. Z pewnością taki podarunek sprawi, że Twoje dziecko będzie zaskoczone i szczęśliwe, odpakowując świąteczne prezenty. Jeżeli więc nie masz pomysłu na prezent dla dziecka na święta, koniecznie rozważ podarowanie mu takiego prezentu.

Jeżeli natomiast chcesz kupić na przykład hulajnogę trójkołową dla dzieci swoich znajomych lub kogoś z rodziny, dowiedz się przedtem, czy rodzice dziecka nie mają nic przeciwko temu.

Czas na przejażdżkę!

Jeśli nadal nie masz pewności, jaką wybrać, mamy dla Ciebie świetną propozycję – hulajnogę 2w1 Scoot and Ride! To świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku, bowiem istnieje tutaj możliwość jazdy zarówno z siedziskiem, jak i bez niego. Możesz więc na początku zaproponować swojemu dziecku jazdę na siedzisku, aby zwiększyć jego (i swoje!) poczucie bezpieczeństwa. A kiedy dziecko poczuje się pewnie, wystarczy przejść na wersję bez siedziska.

Hulajnoga Scoot and Ride 2w1 Highwaykick1 Blueberry

Hulajnogi Scoot and Ride są bardzo doceniane przed rodziców, którzy szukają wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Wykonane są one z najwyższej klasy materiałów, a proces produkcji uwzględnia wszystkie aspekty, dzięki czemu produkt końcowy jest w 100% bezpieczny. Nie bez powodu doceniane są w Polsce i za granicą!

Podsumowanie

Wybór dobrej hulajnogi dla dziecka jest trudnym zadaniem, jednak mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi wiesz już, jaką wybrać. Dla najmłodszych polecamy trójkołowe, w szczególności 2w1 Scoot and Ride. Dobrym wyborem może być trójkołowa z siedziskiem. Miłej zabawy!

pixel