Zabawa na kółkach — jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze?

2022-05-23
Zabawa na kółkach — jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze?

W ostatnich latach hulajnogi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych przeżywają prawdziwy renesans. Dostarczają sporą dawkę ruchu, poprawiają koncentrację, a także zdolności motoryczne. Sprawdź, w jakie modele warto zainwestować i jak zachęcić swoją pociechę do aktywnej nauki jazdy na hulajnodze!

Hulajnoga dla dzieci — zalety

Jazda na hulajnodze, poza tym, że dostarcza masę rozrywki stanowi również bardzo intensywny trening dla całego ciała. Wzmacnia mięśnie grzbietu, brzucha, ramion i nóg, a także przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji. Jest również doskonałym sposobem na zachęcenie dziecka do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Aktywność fizyczna na każdym etapie rozwoju pociechy odgrywa kluczową rolę. Wzmacnia odporność, poprawia koordynację ruchową, a także przyczynia się do lepszego dotlenienia mózgu, poprawiając tym samym pamięć, koncentrację i ułatwiające przyswajanie nowej wiedzy.

Trening zmysłu równowagi

Hulajnoga dla dziecka to niezawodny sposób na rozwinięcie jego zmysłu równowagi. Odpowiedni balans całego ciała, a także wzmocnienie mięśni przyczyni się do łatwiejszej i szybszej nauki jazdy na rowerze, a także ułatwi wykonywanie ćwiczeń na równoważni w przyszłości.

Oswojenie się z prędkością i omijanie przeszkód

Mniejsze dzieci nie potrafią jeszcze poprawnie oszacować odległości, przez co stają się bardziej narażone na wypadek np. podczas codziennych spacerów. Jazda na hulajnodze w bezpiecznych warunkach pomoże im szybciej przyswoić pojęcie odległości, nauczy, w jaki sposób poprawnie włączać się do ruchu i omijać przeszkody. Jest to również doskonały trening usprawniający refleks i czas reakcji na bodźce.

Kontrola nad własnym ciałem

Zastanawiasz się jak jeszcze hulajnoga wpłynie na rozwój ruchowy dziecka — dlaczego warto kupić mu hulajnogę? Manewry, jakie Twoja pociecha będzie musiała opanować podczas jazdy, zwalnianie, przyspieszenie oraz omijanie przeszkód pozwoli mu w pełni zapanować nad własnym ciałem.

Poprawa kondycji i wydolności

Jak w przypadku każdej aktywności, zwłaszcza na świeżym powietrzu również jazda na hulajnodze wpływa korzystnie na poprawę kondycji dziecka. Wzmacnia mięśnie, dba o prawidłową postawę, a także zapobiega nadwadze.

Hulajnoga Scoot and Ride 2w1 Highwaykick1 Rose

Od kiedy uczyć dziecko jazdy na hulajnodze?

Zapewne większość rodziców przed zakupem hulajnogi dla dziecka zastanawia się, od którego roku życia jest najlepszy czas na naukę, czy hulajnoga jest zdrowa dla dziecka i czy w ogóle jest bezpieczna? Jeśli chodzi o wiek dziecka, to nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości i umiejętności, jakie pociecha zdążyła już przyswoić. Podstawą jazdy na hulajnodze jest zachowanie równowagi i utrzymanie odpowiedniej postawy ciała, jeśli dziecko opanuje te umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć naukę!

Odnośnie do względów bezpieczeństwa — oczywiście poza samą hulajnogą, warto wyposażyć dziecko również w odpowiedni kask oraz ochraniacze. Dzięki nim nauka jazdy na hulajnodze będzie o wiele bezpieczniejsza, a przez to również bardziej efektywna.

Hulajnoga dla dziecka 2w1 - co to jest i dlaczego się opłaca?

Szukasz prezentu, który nie tylko zadba o zdrowie i aktywność Twojej pociechy, ale również zostanie z nią przez lata? Nie ma lepszego rozwiązania niż hulajnogi Scoot and ride 2w1. Dzięki ich konstrukcji możliwe jest sterowanie wysokością siedziska, przez co pociecha może czerpać przyjemność z jazdy znacznie dłużej niż jeden sezon.

Co jeszcze wyróżnia ten model na tle konkurencji? Zamykając się w zaledwie kilku ruchach, bez żadnych narzędzi i wysiłku wyczarujesz z klasycznego pojazdu dla szkraba, stabilną, trójkołową hulajnogę! Ponadto hulajnoga dla dziecka scoot and ride charakteryzuje się wysoką stabilnością i komfortem jazdy, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i szybszą naukę.

Szukasz ciekawego pomysłu na wspólną aktywność ze swoją pociechą? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się nauka jazdy na hulajnodze! Poprawia koncentrację, wzmacnia mięśnie, rozwija zdolności motoryczne, a także dostarcza wiele frajdy!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel