Rozwój ruchowy dziecka - dlaczego warto kupić mu hulajnogę?

2022-02-08
Rozwój ruchowy dziecka - dlaczego warto kupić mu hulajnogę?

Aktywność fizyczna dla dzieci jest ogromnie istotnym elementem ich rozwoju. Już u najmłodszych wpływa ona na rozwój motoryki, przyczynia się do kształtowania prawidłowych nawyków oraz kondycję, która ma bezpośredni wpływ na zdrowie maluchów. Jeśli nie wiesz, jak zachęcić dziecko do aktywności - zapraszamy do lektury. Dowiesz się co zrobić, aby spędzanie czasu na powietrzu było dla Twojego dziecka prawdziwą przyjemnością.

Hulajnoga dla dziecka - pomocnik podczas spacerów

Spacer to jedna z aktywności, na którą może pozwolić sobie każdy. W przypadku dzieci często bywa jednak, że chęć wędrówki ustępuje miejsca zmęczeniu. Wybawieniem okazują się więc wtedy takie przybory jak hulajnoga dla dziecka, dzięki której można pokonywać nieco dłuższe trasy, bez obaw o wyczerpanie malucha. Korzystanie z hulajnogi to z jednej strony aktywność fizyczna dla dzieci, z drugiej strony - szczególnie w przypadku poręcznych, składanych modeli, ogromna wygoda dla rodziców.

Jak zachęcić dziecko do aktywności, by chciało ją samodzielnie podejmować? Zagwarantowanie dobrej jakości sprzętu, który stanie się źródłem radości, jest rozwiązaniem tego problemu. Dla rodzica istotna jest jak najmniejsza waga sprzętu, możliwość wygodnego składania i transportowania, a także dodatkowe funkcje. Maluch z kolei z pewnością doceni to, że będzie się poruszał nieco szybciej, niż na piechotę, a dodatkowo nie będzie zbyt szybko odczuwał zmęczenia.

Jazda na hulajnodze - zalety

Poruszanie się na hulajnodze niesie za sobą wiele plusów. Po pierwsze, hulajnoga dla dziecka poprawia jego kondycję, ale także wpływa na lepszą koordynację ruchową. Korzystając z niej, można odrzucić wizję nadwagi, a przy okazji dzięki spędzaniu czasu na zewnątrz - pomóc w lepszym dotlenieniu właściciela, a także nabywaniu odporności. Nie można również nie wspomnieć, że to także doskonała forma zabawy, która umożliwi przyjemne spędzanie czasu całej rodzinie.

Dzięki hulajnodze dziecko ćwiczy równowagę, dlatego w kolejnych latach zdecydowanie łatwiej jest mu się przesiąść na nieco bardziej zaawansowany rower. Poruszanie się na hulajnodze pomaga poznać poczucie prędkości, dzięki czemu z każdym wyjściem maluch czuje się coraz swobodniej. To także świetna lekcja kalkulacji odległości od przeszkód, a także refleksu, co jest ogromnie przydatne w wielu aspektach życia.

Można również uznać, że to pierwsza forma treningu oraz lekcja obowiązkowości. Od nieco starszej pociechy można bowiem wymagać, aby przed wyjściem na hulajnogę pamiętała o akcesoriach zapewniających bezpieczeństwo, takich jak kask. To wszystko uczy też systematyczności i umożliwia podszkolenie prawidłowych nawyków - czyli bez dwóch zdań, łączymy przyjemne z pożytecznym.

Jaką hulajnogę wybrać dla swojego malucha?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką hulajnogę wybrać dla swojego kilkulatka, powinieneś wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Świetnym pomysłem są modele wielofunkcyjne takie jak hulajnoga Scoot and ride, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by posłużyć maluchom przez kilka lat. Przymierzając się do zakupu, należy przyjrzeć się przede wszystkim sposobowi wykonania oraz takim parametrom jak maksymalne obciążenie, koła, czy wysokość kierownicy. Optymalnie jest postawić na modele takie jak hulajnoga 2w1 scoot and ride, które dają szansę zmiany ustawień, a także „rosną z dzieckiem”.

Hulajnoga Scoot and Ride 2w1 Highwaykick1

Propozycje tego typu to bez dwóch zdań inwestycja na więcej niż jeden sezon. Z jednej strony są bowiem wyposażone w wygodne siedzisko oparte na trójkołowej konstrukcji, co sprawia, że zyskujemy stabilny jeździk, idealny dla dzieci już od pierwszego roku życia, z drugiej zaś - gdy maluch podrośnie - do dyspozycji pozostaje stabilna hulajnoga dla dziecka, która zniesie udźwig nawet do 50 kg. Na uwagę zasługuje także możliwość szybkiego składania bez konieczności użycia narzędzia, co jest ogromną wygodą i ułatwia transportowanie, a także możliwości regulacji na kilku poziomach, dzięki czemu można dopasować wysokość do wzrostu dziecka. Hulajnoga Scoot and ride będzie stałym towarzyszem wycieczek na plac zabaw, czy do pobliskiego parku i z pewnością sprawi, że aktywność fizyczna dla dzieci będzie dla nich naturalną formą spędzania czasu.

Kolory, gadżety i inne dodatki do hulajnogi

Dzieciaki kochają kolory, często już w pierwszych latach życia wybierają swoje ulubione odcienie, którymi uwielbiają się otaczać. Kilkulatek zdecydowanie chętniej podejmie i będzie kontynuował przygodę z pojazdami, jeśli postawimy na model w najbliższym jego sercu kolorze. To zupełnie tak, jak z wyborem karoserii samochodu… Dlatego świetnym pomysłem jest m.in. hulajnoga Scoot and ride, która może być zielona niczym trawa, niebieska jak niebo, lub żółta na wzór promieni letniego słońca. Może też być romantycznie różowa lub nowocześnie szara. Wybór jest spory, jednak jeśli nie masz pomysłu na to, jak zachęcić dziecko do aktywności, po prostu zapytaj, jaką hulajnogę wybrać, aby chętnie z niej skorzystało.

Warto pamiętać o wpajaniu od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa i zapewnić akcesoria takie jak kask, czy ochraniacze. Wybierając te w kolorowe wzory lub pasujące barwą do hulajnogi, dziecko z pewnością będzie z nich chętniej korzystać, a my zyskamy pewność, że nie zrazi się do jazdy po ewentualnym upadku.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel