Wyciskarka wolnoobrotowa a dieta Sirt

2021-03-08
Wyciskarka wolnoobrotowa a dieta Sirt

Dieta Sirt jest obecnie jedną z najpopularniejszych diet odchudzających. Przyczynił się do tego sukces w utracie wagi znanej piosenkarki Adele, która pozbyła się dzięki niej ok. 40 kg. W jadłospisie diety dużą rolę odgrywają koktajle owocowo-warzywne. W ich przygotowaniu pomoże Ci wyciskarka do soków.

Czym wyróżnia się dieta Sirt?

Twórcy diety Aidan Goggins i Glen Matten jej zasady oparli na odchudzających właściwościach białek zw. sirtuinami. Substancje te wpływają na prawidłowy przebieg wielu mechanizmów w organizmie m.in. ważnych podczas odchudzania procesów metabolicznych. Wpływają również na zmniejszanie stanów zapalnych. Wykazują działanie podobne do antyoksydantów, co jest pozytywne dla młodego wyglądu skóry i spowolnienia procesów starzeniowych organizmu.

Naukowcy odkryli, że niektóre związki znajdujące się w warzywach i owocach aktywują produkcję sirtuin w organizmie. Im jest ich więcej, tym lepiej. U osób z otyłością i nadwagą zaobserwowano bardzo niski poziom tych substancji.

Wszystko to skłoniło naukowców do stworzenia jadłospisu diety odchudzającej opartej właśnie na składnikach pobudzających wytwarzanie sirtuin.

Zasady diety Sirt

Pierwszy etap diety polega na mocnym obniżeniu kaloryczności posiłków zjadanych w ciągu dnia. Przez trzy dni osoba na diecie ma spożywać jedynie 1000 kcal. Ich źródłem ma być 1 stały posiłek i 3 koktajle z rekomendowanych przez twórców owoców i warzyw.

Od 4. do 7 dnia diety zasady nieco się zmieniają i przestają być tak restrykcyjne. Dobowa wartość kaloryczna posiłków wynosi 1500 kcal. Jadłospis składa się z dwóch stałych posiłków i dwóch koktajli.

W drugim etapie diety nie ma dobowego ograniczenia kaloryczności posiłków. Powinna być ona dostosowana do indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Od 8. do 14. dnia diety jadłospis składa się z 3 głównych posiłków, 1–2 przekąsek i 1 koktajlu. Od 15. dnia diety autorzy zalecają na stałe włączyć koktajle sirtuinowe do jadłospisu. Nie wskazują jednak konkretnej liczby posiłków czy ich kaloryczności.

Jak widać, koktajle sirtuinowe stanowią najważniejszy punkt całej diety. Są kluczem do sukcesu w walce o piękną i szczupłą sylwetkę. Z czego jednak powinny się składać? Autorzy wskazują na owoce i warzywa, które szczególnie pobudzają mechanizmy tworzące sirtuiny w organizmie. Są nimi:

 • Jarmuż
 • Rukola
 • Seler naciowy
 • Kapary
 • Czerwona cykoria
 • Czerwona cebula
 • Papryczka chili
 • Lubczyk
 • Natka pietruszki
 • Truskawki
 • Daktyle

Idealny koktajl sirtuinowy składa się jedynie z tych produktów. Jednak, aby wzbogacić ich smak i nieco je urozmaicić można dorzucić także inne owoce takie jak: maliny, jeżyny, czarne porzeczki, żurawina, jagody goji, jabłka, śliwki, czerwone winogrona.

Przykładowy koktajl sirtuionowy zalecany przez autorów diety składa się z:

 • Jarmuż 75 g
 • Rukola 30 g
 • Pietruszka 5–10 g
 • Seler naciowy 150 g
 • Imbir świeży – plaster
 • Pół zielonego jabłka
 • Sok z połowy cytryny
 • Matcha w proszku - pół łyżeczki

Składniki najlepiej włożyć do wyciskarki do soków lub blendera kielichowego. W ten sposób szybko i wygodnie połączysz je w zdrowy koktajl.

Wyciskarka do soków – niezbędne wyposażenie osób na diecie Sirt

W pierwszej fazie diety musisz przygotować aż trzy koktajle każdego dnia. Następnie ich ilość nieco maleje. Jednak nawet po zakończonej diecie autorzy zalecają ich picie. Jak wiadomo przygotowanie takiego koktajlu zajmuje nieco czasu. Aby przyspieszyć ten proces, zaopatrz się w wyciskarkę Kuvings.

Dlaczego właśnie ona będzie najlepszym wyborem? Marka Kuvings jest renomowanym producentem sprzętu AGD. Wyciskarki tej firmy osiągają zaledwie 50 obrotów na minutę. To oznacza, że wyciskany z owoców i warzyw sok nie jest dodatkowo podgrzewany, jak ma to miejsce np. w sokowirówce. Niektóre witaminy i antyoksydanty są wrażliwe na wysoką temperaturę. Wybierając wyciskarkę do soków wolnoobrotową marki Kuvings, masz pewność, że zachowasz wszystkie cenne substancje w wyciskanym soku.

Urządzenia te cechują się łatwą obsługą i dużą wygodą użytkowania. Model Kuvings Evo820 PLUS wyposażony jest w trzy sita: do soków, sorbetów i koktajli. Ma duży otwór, dzięki czemu nie musisz drobno kroić warzyw i owoców przed włożeniem ich do urządzenia. Przyspieszy to cały proces przygotowania koktajlu.

Innym modelem, który sprawdzi się do przygotowywania koktajli sirtuinowych jest wyciskarka Kuvings D9900. Ma ona wzmocnione elementy wyciskające, dzięki czemu poradzi sobie z najtwardszymi owocami i warzywami. Wyciśnięcie soku z selera naciowego nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Ma szeroki wylot pulpy, dzięki czemu mniej pozostałości zostaje w środku misy.

Jadłospis na diecie Sirt każdego dnia uwzględnia koktajle z wymienionych przez autorów warzyw i owoców. Aby przyspieszyć ich przyszykowanie, wybierz wyciskarkę wolonoobrotową do soków. Urządzenie to pozwoli Ci szybko przygotować koktajl bez strat w najważniejszych składnikach odżywczych. Z łatwością wyciśniesz sok z nawet najtwardszych warzyw. Zadbaj o swoją sylwetkę i nie trać czasu w kuchni.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel