Atacama

( ilość produktów: 1 )

Suszarki marki Atacama doskonale sprawdzają się do przygotowania zdrowych przekąsek z warzyw i owoców. Można również zrobić różnego rodzaju musli, ciastka, a nawet przyprawy. Sam proces suszenia jest bowiem najlepszym sposobem konserwacji żywności, który nie wymaga użycia chemii. W dużym skrócie polega on na pozbyciu się wilgoci z warzyw, owoców, grzybów, ryb, a także mięsa.

Atacama - gwarancja jakości

Nowoczesne suszarki do żywności, jakie oferujemy na zdroweimarkowe.pl, są proste w obsłudze, kompaktowe i mają sześć tacek, na których rozkłada się produkty. Natomiast manualny termostat umożliwia optymalne dostosowanie temperatury. Dehydratory Atacama są bardzo wydajne, proces suszenie jest szybki i równomierny dzięki charakterystycznej budowie. W produktach marki wykorzystywana jest technologia „Wide Flow” i to ona zapewnia doskonałe efekty oraz jednostajny przepływ powietrza na dużej powierzchni. Poza tym suszarki do żywności mają także antypoślizgowe i antywibracyjne gumowe nóżki. Dzięki temu sprawdzą się świetnie zarówno w zastosowaniach domowych, jak i na przykład w gastronomii. Zobacz, jak Ty możesz je wykorzystać.

Od lat dehydratory Atacama są wybierane przez osoby, które chcą zachować smak i zapach sezonowych warzyw i owoców na dłużej. Poza tym coraz częściej tego typu składniki pojawiają się w daniach inspirowanych jadłospisami z całego świata. Dzięki procesowi dehydratacji – czyli zmniejszenia zawartości wody w składnikach, suszarki do żywności Atacama minimalizują ryzyko rozwoju bakterii, droższy czy pleśni, a tym samym przedłużają się trwałość składników. Warto również zwrócić uwagę, że sam proces jest naturalny i od wykorzystywany przez ludzi. Nowoczesne urządzenia oczywiście ułatwiają zadanie oraz sprawiają, że suszenie może przebiegać szybciej i w bezpiecznych warunkach. Zajmują niewiele miejsca, są funkcjonalne. Najczęściej Polacy sięgają po suszone grzyby, zioła czy owoce, ale praktyka pokazuje, że także inne składniki są niezwykle aromatyczne po tego typu przetworzeniu. Co istotne, wyróżniają się intensywnym smakiem i nie tracą wartości odżywczych, jak ma to miejsce przy innych sposobach obróbki. Wybierz sprzęt Atacama dla siebie.

      pixel