Trzy przepisy na pyszne letnie soki!

2021-08-12
Trzy przepisy na pyszne letnie soki!

Nie potrzeba wcale wielkich umiejętności, aby móc samodzielnie przygotowywać domowe letnie soki. Wystarczą tylko odpowiednie, ulubione owoce, dobra wyciskarka do owoców, a do tego odrobina kreatywności, by łącząc ze sobą konkretne smaki, uzyskać niezwykłą bombę witaminową dla każdego. Co warto ze sobą więc łączyć? Co zestawić, by uzyskać idealnie przyrządzony sok z owoców?

Ciekawe propozycje soków na lato

Jeśli chcesz zacząć sama przygotować domowe soki letnie dla siebie i swoich najbliższych, na pewno ciekawą propozycją do zakupu będzie wyciskarka Kuvings, która działa wolnoobrotowo. Nie ma ona ostrych, szybko obracających się noży, które tnąc owoce na kawałki dają mniej wartościowy sok. Wyciskarka działa przez zgniatanie owoców za pomocą śruby. W ten sposób drobinki w soku są praktycznie niewyczuwalne, a wszelkie wartości w pełni zachowane.

Oto trzy ciekawe propozycje na domowe soki letnie:

Jedną niezwykle ciekawą propozycją jest sok z pomarańczy i ananasa z dodatkiem marchewki. Jest to prawdziwa bomba energetyczna, jaka z całą pewnością w okresie letnim okaże się być idealnym wyborem. Zyskujemy dzięki niej moc witamin, ale również i świeży, orzeźwiający smak. Do przygotowania takiego soku niezbędne są: dwie pomarańcze, trzy marchewki i połowa ananasa. Wystarczy wszystko wrzucić do wyciskarki, by w kilka chwil cieszyć się słodkim smakiem zawartym w witaminowej szklance. Doskonały smak, ogrom witamin i full energii na cały dzień. Czy można chcieć czegoś więcej?

Kolejną, jakże ciekawą i wartą uwagi propozycją jest sok z owoców tropikalnych. Ten działa wielotorowo, bowiem z jednej strony poprawia nam samopoczucie, z drugiej dodaje energii, a z trzeciej ma znaczący wpływ na procesy trawienne. Co więcej, jedna szklanka takiego soku zmniejsza uczucie głodu, co ma znaczący wpływ również i na sam wygląd. Do przygotowania soku niezbędne są: 1 pomarańcza, 1 papaja, 1 limonka, 2 mango i kilka listków mięty. Całość wrzucona do wyciskarki, pozwoli nam już po chwili cieszyć się wyjątkowym smakiem tego tropikalnego, bezalkoholowego drinka.

Trzecią, z wartych uwagi propozycji jest sok z grejpfruta, kiwi oraz jabłka. Połączenie ze sobą tych trzech składników, pozytywnie wpływa zarówno na zwiększony poziom energii, jak również przemianę materii oraz przyspieszenie metabolizmu. Regularnie pity jako jeden z posiłków, ma ogromne znaczenie w procesie gubienia kilogramów na diecie redukcyjnej. Do przygotowania soku potrzebne będą nam: 1 jabłko, połówka kiwi, połówka grejpfruta i świeży szpinak. Wszystkie owoce należy obrać i wrzucić do wyciskarki razem z liściami szpinaku, wrzucając naprzemiennie.

Z całą pewnością wyciskarki do soków stanowią doskonały wybór dla wszystkich zwolenników domowych soków, które można przygotować szybko, łatwo i w pełni zdrowo. Napoje ze sklepów pełne są cukrów, ulepszaczy smaku i konserwantów, a takie domowej roboty, stanowią tutaj najlepszy wybór i ogromną bombę witamin każdego dnia. Idealne by doskonale wyglądać i cudownie się czuć.

Wyciskarka do cytrusów Kuvings (do modeli B6000/C9500/D9900)

Dlaczego warto pić soki?

Regularnie pita domowe letnie soki to ogrom korzyści na co dzień.. Zawierają bowiem wszystko to, co najlepsze, co każdy organizm potrzebuje, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Jakie są więc zalety picia soków wykonywanych samodzielnie? Najważniejszą korzyścią jest dostarczenie do organizmu naturalnych witamin, których trudno nam dostarczyć w typowej diecie. Idąc dalej, to właśnie one zwiększają poziom energii, redukują stres czy wpływają znacząco na wydolność pracy umysłowej. Dzięki nim można uzupełnić niedobory makro i mikroelementów, zwalczyć dolegliwości zdrowotne, poprawić jakość skóry, zyskać piękniejszy wygląd. Co więcej, takie domowe letnie soki oczyszczają także organizm z toksyn, spowalniają procesy starzenia i co istotne - poprawiają przemianę materii. Jeśli więc zastanawiasz się jeszcze, czy wyciskarka do soków wolnoobrotowa stanowi dobry wybór, teraz już możesz być pewna, że tak.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel