Sorbety owocowe z wyciskarki do soków – naturalny deser bez tłuszczu, który przygotujesz we własnej kuchni

2021-04-15
Sorbety owocowe z wyciskarki do soków – naturalny deser bez tłuszczu, który przygotujesz we własnej kuchni

Piękna letnia pogoda, wakacyjny nastrój i słońce - to wymarzona pogoda na lody. Ta sezonowa przyjemność cieszy się dużą popularnością. Różnorodność smaków, struktur i form tych mrożonych specjałów sprawia, że każdy znajdzie swoją ulubioną wersję. Nawet ci, którzy nie przepadają za słodkimi smakami, znajdą całą gamę lodów wytrawnych.

Tradycyjne lody nie dla wszystkich

Lody jako deser idealny wydają się nie mieć wad. Niestety, te klasyczne, pełnomleczne bywają szkodliwe dla naszej sylwetki, a nawet dla zdrowia. Osoby cierpiące na nietolerancję laktozy niestety muszą sobie odmówić tej przyjemności. Na szczęście pod ręką – dosłownie – jest proste i smaczne rozwiązanie tej sytuacji.

Kuvings proponuje owocową alternatywę

Wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych lodów mlecznych są ich owocowe odpowiedniki, czyli sorbety. Jest to niskotłuszczowa lub nawet beztłuszczowa wersja lodów klasycznych. Głównymi składnikami sorbetu są woda i owoce. Bywają również sorbety z dodatkiem likierów, bakalii i mleka roślinnego.

Historia sorbetu sięga Bliskiego Wschodu, gdzie od dawien dawna popularny jest napój ze zmrożonego soku owocowego rozcieńczonego wodą o nazwie szerbet. Inne źródła donoszą, że „ojcem” sorbetu w Europie jest Marco Polo, który przywiózł z Chin przepis na ów słodki deser.

Jeszcze inni twierdzą, że prekursorem sorbetowych przyjemności był sam Neron, który na swoich słynnych ucztach raczył gości daniem z górskiego kruszonego lodu zmieszanego z miodem i winem. Jak było naprawdę? Pewnie nigdy się nie dowiemy, jednak najważniejsze jest to, że obecnie wszyscy sorbety znamy i lubimy.

Drugie wcielenie wyciskarki do soków

Dzisiaj zdobycie sorbetu to pestka. Owocowe lody są dostępne w każdym osiedlowym sklepie, jednak o wiele zdrowiej przygotować taki deser samodzielnie. Można to zrobić w naprawdę prosty sposób. Wystarczy nowoczesna wyciskarka do soków! Marka Kuvings zaproponowała swoim klientom dodatkowe przystawki do swojego urządzenia – dzięki nim powstaje podstawa do przygotowania sorbetu. Ze świeżo wyciśniętego, pełnego witamin soku powstanie duża porcja lodów sorbetowych dla całej rodziny.

Sprawdzone przepisy na wyjątkowe sorbety, które przygotujesz z wyciskarkami Kuvings

Smaki sorbetów można komponować według własnych upodobań – klasyczne, bądź orientalne, owocowe, a nawet warzywne. Możliwości jest wiele, przedstawiamy kilka idealnych na lato:

  • truskawki, cukier puder, cytryna, mięta,
  • truskawki, poziomki, mięta,
  • cytryny, cukier, mięta,
  • melon, woda, słodzik,
  • gruszka, wanilia, cytryna, cukier,
  • pomidor, cukier, woda, mięta.

Wyciskarka Kuvings jest doskonale wyposażona w niezbędne i poręczne sitka i przystawki, pozwalające przygotowywać mrożone desery zgodnie z własnymi upodobaniami kulinarnymi. Domowy wyrób sprawia, że mamy pełną kontrolę nad tym, co jemy my i nasi najbliżsi. W sorbecie zrobionym we własnej kuchni nie będzie żadnych sztucznych barwników ani konserwantów.

wyciskarką Kuvings nawet słodkie letnie przyjemności będą korzystne dla zdrowia.

pixel