Sok z wyciskarki zamiast kawy – czy to możliwe?

2021-02-01
Sok z wyciskarki zamiast kawy – czy to możliwe?

Kofeina zawarta w kawie ma działanie pobudzające, jednakże nie każdy z nas jest w stanie pić ją regularnie, gdyż działa drażniąco na żołądek, a jednocześnie pokusa dolania do niej mleka i dosypania cukru jest tak duża, że stanowi prosty sposób do nabycia niechcianych kilogramów. Czym ją zastąpić, by uzyskać efekt pobudzenia i orzeźwienia, a jednocześnie dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów? Przestaw się na odpowiednio skomponowane soki z wyciskarki, a poczujesz znaczącą różnicę.

Kuvings sprosta imbirowemu wyzwaniu 

Imbir to nie tylko znakomite lekarstwo na przeziębienie. Jego właściwości pobudzające i przyspieszające krążenie, mogą swobodnie zastąpić efekt, jaki wywołuje w naszym ciele spożyta kawa. Imbir wspomaga nas dodatkowo w koncentracji, więc warto go pić rano, przed wyjściem do pracy, na trening, czy do szkoły.

Jego lekko ostry smak natychmiast wyrwie z porannej senności. Może być dodawany do praktycznie każdej kombinacji smakowej – owocowej, warzywnej, jak i mieszanej. Z racji swojej intensywności, powinien być używany z umiarem, by jego aromat nie przytłoczył całości przygotowanej potrawy. Na początek spróbuj dodać 1cm korzenia imbiru na 400ml kubek soku warzywno-owocowego. Ta bezpieczna dawka pozwoli Ci oswoić się ze smakiem.

Pamiętaj tylko, że korzeń imbiru jest twardy, dlatego też używaj solidnej wyciskarki, która będzie w stanie wydobyć z niego maksymalną ilość pożądanych wartości.

Zielonym do góry, czyli to, co wyciskarki Kuvings lubią najbardziej 

Zielone owoce i warzywa mają szczególnie dużo witamin i minerałów, a jednocześnie działają pobudzająco, ponieważ rozkręcają metabolizm i wprowadzają nasze organizmy na wyższe obroty.

Sięgnij więc po kompozycję, złożoną z:

- jarmużu,
- szpinaku,
- jabłka.

Całość dopełnij energetycznym bananem i w ten sposób sporządzony sok bądź smoothie zabierz ze sobą w drogę do pracy. Tego rodzaju mieszanka, spożyta na świeżo, natychmiast po przyrządzeniu, dostarczy wyraźnej porcji energii i będzie nieporównywalnie zdrowsza od kawy. Zasyci, uzupełni niedobory składników odżywczych i orzeźwi – szczególnie jeżeli dorzucisz do niej kilka listków mięty. Pobudzenie da także sok z cytryny i limonki – pasują one praktycznie do każdej kompozycji owocowo-warzywnej i są bezproblemowo dostępne w sklepach przez cały rok.

Wyciskarki Kuvings a sok z granatów 

Granaty to owoce o niezwykle szerokim spektrum oddziaływania na nasz organizm. Ogólnie wzmacniają kondycję dzięki dużej zawartości antyoksydantów. Jednorazowo nie pobudzą tak intensywnie jak kawa, ale spożywane regularnie sprawią, że odzyskasz witalność i żadne środki wspomagające witalność nie będą Ci potrzebne.

Granat:

- opóźnia procesy starzenia,
- ma udowodnione działanie wstrzymujące rozwój komórek rakowych,
- oczyszcza organizm ze złogów cholesterolowych.


Najlepiej smakuje solo. Jak wykonać taki napój? Rozetnij owoc granatu, wydrąż jego środek i wrzuć do wyciskarki. Po kilkunastu sekundach uzyskasz smaczny i pożywny sok, który będzie miał zbawienne działanie na Twój organizm.

Wyciskarka wysokiej klasy zaoferuje Ci jednolity, smaczny i pozbawiony pestek sok o wysokich właściwościach odżywczych. Skusisz się?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel