Najlepszy blender kielichowy – ranking

2022-07-07
Najlepszy blender kielichowy – ranking

Zdrowa dieta, szybki tryb życia i owoce oraz warzywa na wyciągnięcie ręki to najlepsza inspiracja, by gotować inaczej, samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju zupy, humusy smothie czy koktajle. Przydają się też nowoczesne narzędzia, które mają szereg funkcji, więc można bez problemu dopasować model do konkretnych potrzeb, wielkości miejsca, jakim się dysponuje, czy też designu. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach, sięgają po najnowszą technologię, więc w domu można mieć sprzęt rodem z lokali gastronomicznych, które na co dzień przygotowują klientom wyjątkowe dania oraz napoje. Coraz częściej w domach pojawia się nowoczesny blender kielichowy – ranking dostępnych u nas urządzeń pozwoli szybko dokonać selekcji i wybrać model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Ranking naszych blenderów w skrócie:

6) Kuvings KV-200
5) Blendtec Total Blender
4) Kuvings SV-400
3) Blendtec Designer 725
2) Kuvings SV-500
1) Blendtec Pro800

Blendery kielichowe – ranking. Co braliśmy pod uwagę?

Blendery kielichowe to bardzo funkcjonalne urządzenia, które są niezastąpione do przygotowywania różnorodnych dań. W tym wypadku ważna jest konstrukcja, która zdecydowanie szybciej radzi sobie z twardymi produktami niż modele ręczne. Najczęściej najlepsze blendery kielichowe dzieli się te do użytku domowego oraz te w wersji sportowej, czyli wyposażonej w zamykany kielich-butelkę. Poza tym oczywiście jeszcze inne kolekcje są przygotowywane dla gastronomii. Z drugiej strony coraz częściej wyśrubowane parametry z restauracji można znaleźć w propozycjach przygotowywanych dla klientów indywidualnych.

Przy podejmowaniu decyzji, jaki blender kielichowy będzie najlepszy do danych zastosowań, warto bardzo uważnie przeanalizować konkretne parametry. Dzięki temu można podjąć optymalną decyzję. Najważniejsze w tym wypadku są moc, funkcje, pojemność dzbanka oraz intuicyjna obsługa. Producenci wykorzystują również innowacyjne technologie, by jeszcze bardziej ułatwić zrobienie ulubionych koktajli.

Ranking blenderów kielichowych to inaczej zestawienie najpopularniejszych i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Ten przewodnik zakupowy pozwoli szybciej podjąć decyzję, a także dopasować rozwiązania do potrzeb. Ważnym elementem blendera są obracające się ostrza, które szybko siekają, rozdrabniają i miksują produkty spożywcze na masę o różnym stopniu rozdrobnienia. W sklepach dostępne są więc rozmaite propozycje, a przedział cenowy też jest dość duży. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to urządzenie, które bywa dość mocno eksploatowane i nie warto na nim oszczędzać. Moc blendera jest określona w Watach. Oczywiście im będzie ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu blender będzie sobie bez problemu radził nawet z miksowaniem twardych warzyw, orzechów czy pestek. To szczególnie istotne dla tych osób, które chcą przygotowywać masło orzechowe, miksować daktyle czy ciecierzycę.

blender kielichowy - ranking

Kolejnym parametrem jest maksymalna ilość obrotów, jakie urządzenie jest w stanie wykonać w ciągu sekundy. To pokazuje, jak szybko blender miksuje zawartość kielicha. Urządzenia powinny mieć również regulację prędkości, co pozwala kontrolować poziom rozdrobnienia składników oraz tempo pracy. Im są one twardsze, tym blender będzie miał więcej pracy. Jak już pisaliśmy, najważniejszym elementem blendera są ostrza. Będą się one różnić materiałem, z jakiego są wykonane, a także samą konstrukcją. Liczy się również to, ile ostrzy znajdzie się w kielichu i pod jakim kątem będą umieszczone. To sprawia, że kawałki owoców oraz warzyw będą miksowane, a nie zatrzymają się na ściankach pojemnika. Do swoich potrzeb warto również dobrać pojemność kielicha. Niektórym wystarczą niewielkie urządzenia, a inni wybiorą duże, które pozwolą przygotować więcej koktajli czy też przerobić całą zupę. W każdym wariancie najważniejszym kryterium jest jakość wykonania. Wiodący producenci sięgają po najwyższej jakości materiałów, ponieważ mają świadomość, że najlepszy blender kielichowy będzie narażony na bardzo intensywną eksploatację i szereg czynników, które mogą wpływać na wygląd czy pracę urządzenia. Najlepsze są te wykonane z metalu i mocnego tworzywa sztucznego. Dzban jest najczęściej szklany, akrylowy lub plastikowy. Te elementy wpływają na odporność na stłuczenie oraz zmienne temperatury. Stabilność całości zapewnią antypoślizgowe nóżki lub przyssawki. Poza tym wszystkie elementy powinny się łączyć ze sobą doskonale, by wszystko działało bez zarzutu.

Najlepszy blender kielichowy

Warto także zwrócić uwagę na funkcje, jakie blendery mają. Wielu producentów sięga po coraz to bardziej innowacyjne koncepcje, a tym samym świetnie odpowiadają na potrzeby klientów lub też otwierają im nowe możliwości. Jednym przyciskiem można więc uruchamiać liczne opcje takie jak: funkcję pracy pulsacyjnej, funkcję turbo, mielenia, siekania, rozdrabniania, kruszenia lodu, auto oczyszczania czy przygotowania smoothie. I tu też widać, że sposób obsługi, jej intuicyjność znacznie ułatwiają pracę. Powodzeniem cieszą się panele dotykowe, pokrętła czy przyciski. Niezmiennie klienci będą zwracać uwagę na estetykę blendera oraz łatwość utrzymania w czystości. Więc, jaki blender kielichowy wybrać? Zobacz nasze propozycje!

6) Kuvings KV-200

Z pewnością ten model zaskakuje atrakcyjną ceną oraz dobrymi parametrami. Poza tym to opcja kompaktowa, która będzie idealna nawet w niewielkich kuchniach. Blender znanej marki ma piękny srebrny kolor, więc będzie świetnie prezentować się w nowoczesnej kuchni. W urządzeniu można przygotowywać smakowite owocowo-warzywne. Zastosowany mechanizm próżniowy natomiast minimalizuje efekty napowietrzania składników, a system odsysania powietrza sprawia, że napoje można dłużej przechowywać. Tym samym zachowują one świeżość i wartości odżywcze oraz nie rozwarstwiają się. Model wyróżnia się także prostą i intuicyjną obsługą, a rozmaite programy pomogą sterować urządzeniem – zrobić soki, zmielić ziarna na grubą mąkę czy też lód.

Blender próżniowy Kuvings KV-200 + książka GRATIS

5) Blendtec Total Blender

Blender amerykańskiej marki posiada ośmioletnią gwarancję. To urządzenie z sześcioma programami automatycznymi i bardzo ciekawą konstrukcją. Producent dodatkowo wyposażył ten model w kielich twister. Pozwala on przygotować gęste pasty czy masło orzechowe. Niezmiennie profesjonalne urządzenie sygnowane rozpoznawalnym logo jest chętnie wybierane przez szefów kuchni oraz klientów indywidualnych. Moc odpowiada tej wykorzystywanej w gastronomicznych urządzeniach – 1560 Wat i 3 KM mocy, a 32 tysiące obrotów na minutę sprawia, że szybko przygotuje się każde danie. Warto zwrócić uwagę, że blender kielichowy jest produkowany z najwyższej jakości materiałów, a technologia SmartBlend rozpoznaje, co jest w środku i dostosowuje się do składników.

ZESTAW: Blender kielichowy Blendtec Total + Kielich Twister

4) Kuvings SV-400

Blender z funkcją blendowania próżniowego. Przygotowane koktajle czy zupy można przechowywać w specjalnym pojemniku, który jest elementem wyposażenia. Urządzenie dzięki wysokim obrotom umożliwia przygotowanie kremów z warzyw na ciepło bez podgrzewania. Klienci doceniają również kompaktowe rozmiary blendera, dzięki czemu będzie on idealny nawet w niewielkich kuchniach. Dodatkowo producent uzupełnił zestaw o kostkarkę do lodu. Warto przede wszystkim docenić, że w tym blenderze można szybko przygotować nienapowietrzony koktajl, który zachowa przez dłuższy czas świeżość i wartości odżywcze. Poza technologią próżniową skonstruowane ostrza zadbają o to, by przygotować wyjątkowo smakowite dania. Koreańska marka jest najlepszym sposobem na przygotowanie koktajli, smoothie, drinków, zup, kremów, minimalizując stopień ich rozwarstwiania.

Blender próżniowy Kuvings SV-400 + książka GRATIS

3) Blendtec Designer 725

Urządzenie wyposażone w estetyczny i funkcjonalny panel dotykowy. Ma również mocniejszy silnik – 3.8 KM, a precyzyjna stustopniowa regulacja prędkości obrotowej ułatwia sterowanie dodatkiem. Ważną funkcją jest pulsacyjne blendowanie. To najbardziej zaawansowany i najmocniejszy blender na rynku. Wyróżnia się też najwyższą jakością wykonania dokładnie taką samą jak wykorzystywana w gastronomicznych blenderach Blendtec. Jest elegancki, nowoczesny, a stalowa obudowa rewelacyjnie prezentuje się we współczesnych kuchniach. Klienci doceniają również wbudowane automatyczne programy – szczególnie ten samoczyszczący.

Blendtec Designer 725 - Blender kielichowy

2) Kuvings SV-500

Ta propozycja koreańskiej marki ma większy kielich niż model SV-400, więc świetnie sprawdzi się w rodzinnych zastosowaniach. To najmocniejszy, najcichszy, najlepszy blender do koktajli, który wykorzystuje technologię próżniową. To ona pozwala zachować smak i składniki odżywcze nawet na kilka dni. Blender ma potężny silnik o mocy 3.5 KM, co pozwala zmiksować nie tylko twarde, włókniste warzywa, ale też mrożone owoce, lód czy orzechy. Dodatkowo jest wyposażony w wyciszającą kapsułę „Noise Reduction Cover”, a dzięki temu można go uruchomić w każdym momencie – nawet, gdy inni śpią. Producent wyposażył blender w dodatkowy pojemnik próżniowy, który można zabrać koktajl do pracy czy w podróż, a funkcja One-Touch sprawi, że za jednym dotknięciem można przygotować to, co się lubi najbardziej. Potrójne noże 3D sprawią, że cały proces nie będzie trwał dłużej niż minutę.

Blender próżniowy Kuvings SV-500

1) Blendtec Pro800

Urządzenie z kopułą wyciszającą – Stealth, która znacznie zmniejsza hałas nawet przy najwyższych obrotach. Ten blender posiada najdłuższą na rynku gwarancję i jest perełką wśród markowych propozycji produkowanych dla najbardziej wymagających użytkowników. Doceniają oni nie tylko rewelacyjny design oraz jakość wykonania, ale przede wszystkim siłę właściwą dla modeli gastronomicznych. To właśnie z restauracji blender zawędrował do domów, by móc w zacisznych warunkach przygotowywać to, co się lubi. Duża moc, funkcjonalność i zaawansowane technologie wygłuszające sprawiają, że to lider w branży, który daleko w tyle zostawia konkurencję. W kilkadziesiąt sekund przygotuje każde danie i zapewni najlepsze połączenie składników. Nie trzeba ich rozdrabniać ani specjalnie przygotowywać, a gładkie smoothie będzie zachwycać na co dzień. Urządzenie posiada również opcję blendowania pulsacyjnego, która wstępnie rozdrabnia i kruszy składniki takie jak twarde warzywa czy lód. Sprawdzi się ona także przy szybkim myciu kielicha. Największą zaletą tej propozycji marki Blendtec jest bezkonkurencyjna technologia wygłuszająca hałas. Przy dużej mocy silnika ten walor sprawdza się idealnie.

Blender kielichowy Blendtec Pro 800

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel