Kuvings radzi: zioła jako dodatki do soków

2021-01-26
Kuvings radzi: zioła jako dodatki do soków

Świeżo wyciskane soki – zarówno te owocowe, jak i warzywne, są znakomitą przekąską, dostarczają bardzo dużej ilości niezbędnych witamin i minerałów, a jednocześnie oferują niezaprzeczalne walory smakowe. Korzystając z owoców sezonowych, warto wzbogacać ich smak poprzez dodawanie ziół – wtedy osiągnięty efekt będzie z podwójną korzyścią: zdrowotną i aromatyczną.

Wyciskarki Kuvings lubią zioła 

Planując menu na letnie spotkanie w ogrodzie, nie może zabraknąć tam orzeźwiającej lemoniady.

Najlepiej, jeżeli wykonasz ją z połączenia świeżo wyciśniętego soku, np. z cytryny, arbuza i ogórka, rozcieńczysz lekko gazowaną wodą mineralną oraz odrobiną miodu i dodasz dużą ilość lodu. Aby napój uzyskał jeszcze bardziej orzeźwiający smak, warto dorzucić do owoców łodygę mięty ogrodowej. Jej specyficzny zapach zawsze sprawdza się, gdy potrzebujesz ochłody.

Stosując dobrej jakości wyciskarki, będziesz mieć pewność, że aromat z ziół został w pełni wydobyty, a jednocześnie ich listki, nie będą Ci przeszkadzały w swobodnym piciu przez słomkę.

Co w przypadku, gdy za oknem mróz, a my potrzebujemy rozgrzania? Postaw wtedy na imbir, cynamon, bądź chilli. Pierwszy warto stosować w postaci korzenia – który doskonale nadaje się do wyciskarki. Pozostałe najpowszechniej dostępne są w wersji sproszkowanej, dlatego można je dodawać na każdym etapie przygotowywania soku.

Wyciskaj soki na zdrowie 

Cierpisz na dolegliwości związane z szeroko pojętym nieżytem jelit? Dokuczają Ci bóle różnego typu? Nie pochwalasz ciągłego i nadmiernego stosowania środków farmakologicznych? Wypróbuj metody alternatywnej, która z powodzeniem służyła naszym przodkom. W sezonie wiosenno-letnim znajdź na swojej działce, bądź w innym, ustronnymi i nienarażonym na zanieczyszczenia miejscu, pokrzywę i wykorzystaj ją do zrobienia soku.

Zbierz wyłącznie listki – gdyż to w nich znajduje się najwięcej dobroczynnych składników. Dorzuć je do ulubionej mieszanki soku warzywno-owocowego i ciesz się niebanalnym smakiem oraz szybkim uśmierzeniem bólu. Cudowne działanie pokrzywy jest szczególnie silne, jeżeli spożyjemy ją właśnie w postaci świeżego soku.

Inną, równie ciekawą propozycją jest sok z czarnego bzu – wyciskany z kwiatów. Sezon na ich dostępność jest krótki, więc warto go odpowiednio wykorzystać. Wystrzegaj się również kupowania butelkowanych napojów z czarnego bzu. Ich skład budzi wiele wątpliwości, ponieważ przeważa w nim cukier, zaś samego ekstraktu są śladowe ilości.

Jakie zioła nadają się do wyciskarki do soków? 

Posiadając wyciskarkę o odpowiedniej mocy, możesz wydobyć wartościowy sok praktycznie z każdego zioła w świeżej postaci.

Jeżeli lubisz wyrazisty smak, to połącz sok pomidorowy z tymiankiem, bądź bazylią. Lubczyk znakomicie podkreśli smak różnorodnych mieszanek warzywnych. Łopian z kolei zadowoli zwolenników ostrego posmaku. A jeśli łatwo się denerwujesz i zbyt szybkie jest tempo Twojego życia świeżo wyciskane soki też pomogą.
Posadź na balkonie melisę (jest odporna i łatwa w hodowli), dodawaj ją do dziennej porcji soku i ciesz się spokojem, którego tak bardzo brakuje nam na co dzień.

Korzystaj z dobrodziejstw własnego ogródka. Eksperymentuj z aromatem i jednocześnie zwalczaj swoje schorzenia – z Kuvingsem to możliwe.

pixel