Jakie soki pomogą obniżyć cholesterol?

2022-03-02
Jakie soki pomogą obniżyć cholesterol?

Zły cholesterol - LDL jest bez wątpienia szkodliwy dla organizmu i wpływa znacząco na zdrowie, a w konsekwencji nawet i życie osoby, która boryka się z podwyższonym jego poziomem. LDL powoduje odkładanie się w naczyniach krwionośnych lipoprotein, które to z kolei doprowadzają do rozwoju zmian miażdżycowych. Długo utrzymujący się taki stan, przyczynia się do pojawienia się licznych schorzeń sercowo - naczyniowych. Jeśli przepływ krwi do serca i innych narządów jest utrudniony, zagraża to zdrowiu i życiu, dlatego też należy zrobić wszystko, aby podwyższony cholesterol jak najszybciej ,,zbić”. Idealne w tym celu są bez wątpienia soki na cholesterol, z pomocą których to można go obniżyć, jednocześnie też wpływając znacząco na polepszenie się stanu zdrowia.

Czasami wystarczą niewielkie zmiany, aby móc w szybkim czasie zobaczyć efekty. Tak ważne jest więc odpowiednie połączenie warzyw i owoców w postaci cennych soków, jakie można z nich wycisnąć. Odpowiednia bomba witamin zwalczająca zły cholesterol, jest zdecydowanie lepszym wyborem niż jakiekolwiek suplementy i leki farmakologiczne. Po co je stosować, jeśli wyciskarka do soków jest w stanie poradzić sobie z problemem złego cholesterolu naturalnie, zdrowo i co istotne, smacznie? Smak niezwykłych soków jest w stanie zaspokoić kubki smakowe najbardziej nawet wybrednych smakoszy, a odpowiednie w nich składniki znacząco mogą poprawić niewłaściwe jak dotąd wyniki badań.

Co na zbicie cholesterolu?

Istotne znaczenie zarówno w profilaktyce, jak również i w walce z cholesterolem ma między innymi ruch, zdrowa dieta, unikanie stresu, a także używek. I tak wskazane są więc długie spacery, pływanie, jazda na rowerze czy zajęcia grupowe. W ten sposób można nie tylko zmniejszyć ilość kilogramów i nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale również i wpłynąć na wyeliminowanie nadmiernej ilości złego cholesterolu. Jeśli w grę wchodzi dieta, która jest tutaj elementem kluczowym, na pewno istotne znaczenie odgrywają owoce na cholesterol i dostępne warzywa, z pomocą których można przygotować różnorodne soki, jakie na pewno z LDL są w stanie walczyć. Ponadto, należy w niej wyeliminować tłuszcze zwierzęce, słodycze i produkty przetworzone. Jeśli chodzi o stres, ten jest winowajcą wielu chorób i jak najbardziej należy go jak najszybciej ze swojego życia wyrzucić. Jeśli zaś chodzi o papierosy i alkohol, ten nie jest wskazany zarówno w przypadku wysokiego poziomu cholesterolu, jak również i innych chorób, dlatego też im mniej używek, tym z pewnością dla organizmu lepiej.

Patrząc dokładniej na powyższe kwestie, na pewno chcielibyśmy w sposób szczególny skupić się na diecie. Poniżej przedstawimy, jakie warzywa na cholesterol i jakie owoce na jego zbicie okażą się być najlepsze, przedstawimy 5 przepisów na soki z wyciskarki na obniżenie cholesterolu i wskażemy, dlaczego takie urządzenie powinno znaleźć się absolutnie w każdej kuchni.

Przepisy na soki obniżające cholesterol

Zanim przejdziemy do kwestii ciekawych przepisów na pyszne soki, które pozwalają utrzymać cholesterol w ryzach, z całą pewnością godną uwagi opcją jest wyciskarka do soków, która to powinna być podstawowym wyposażeniem w każdej niemal kuchni. Z jej pomocą przygotowywanie domowych soków może okazać się szybkie, przyjemne i bez wątpienia warte tego zakupu. Wystarczy jej obecność, a do tego odpowiednio połączone ze sobą składniki, by móc otrzymać wszystko to, co najlepsze.

Dbając o siebie, o swoje ciało i pracę całego organizmu, regularne badanie cholesterolu to absolutnie podstawa. Nieleczony wysoki cholesterol, a do tego nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, nadmiar stresu czy mała ilość snu, mogą doprowadzić między innymi do zawału serca czy też do udaru mózgu. Ile wynosi LDL? Norma sięga do 135 mg/dl.

Nie ma wątpliwości, iż soki na cholesterol stanowią doskonały wybór, aby w szybkim czasie skutecznie poprawić swój stan zdrowia, zarówno w kwestii nieodpowiedniej ilości cholesterolu, jak również i ogólnego funkcjonowania organizmu. Jakie więc soki okażą się być idealnymi? Które warzywa na cholesterol będą najlepsze? Na jakie owoce na cholesterol najlepiej postawić, aby uporać się problemem? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

5 przepisów na soki z wyciskarki na obniżenie cholesterolu:

  1. 2 pomidory, 2 łodygi serca naciowego, 2 liście jarmużu, natka pietruszki, 1 - 2 ząbki czosnku, 1 łyżka oliwy z oliwek
  2. 3 jabłka, 1 garść szpinaku, 1 garść natki pietruszki
  3. 1 grejpfrut, 2 szklanki jagód, kawałek imbiru
  4. 2 jabłka, 1 marchew, ½ pomarańczy, szklanka czerwonych winogron
  5. plaster arbuza, 2 pomarańcze, ¼ ananasa

Nie ma wątpliwości, iż wszystkie zaprezentowane soki na cholesterol, to jak najbardziej godne uwagi propozycje, jakie warto zastosować w swoim codziennym menu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, a więc szybką poprawę wyników. Najważniejsze jest to, aby stawiać na świeże owoce i warzywa na cholesterol i na odpowiednie ich wyciskanie z pomocą niezawodnej wyciskarki obrotowej. Czasami wystarczą w życiu drobne zmiany, bowiem to właśnie dzięki nim można funkcjonować szczęśliwie, długo i bez stanów chorobowych, które niszczą zdrowie, a nawet i życie człowieka.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel