Czy wiesz już jak pić soki, aby odczuć ich prawdziwy potencjał?

2020-11-10
Czy wiesz już jak pić soki, aby odczuć ich prawdziwy potencjał?

Zawartość witamin, mikroelementów oraz żywych enzymów w odpowiednio przygotowanych owocach i warzywach sprawia, że ich spożywanie to nie tylko przyjemność, ale też przysługa dla własnego zdrowia. Rozdrobnione w wyciskarce produkty zachowują wszystkie wartości odżywcze, a otrzymany sok jest idealnym dopełnieniem codziennej diety. Aby odpowiednio odżywiał i nawadniał, powinien być spożywany w oparciu o kilka prostych zasad.

Niezbędnik użytkownika wyciskarki Kuvings, czyli picie soków dla zdrowia

Wyciskanie możesz zaplanować na dowolną porę, ponieważ urządzenie działa cicho i może pracować samo, bez Twojej obecności, gdy zapełnisz tubę owocami lub innymi składnikami, z których chcesz uzyskać sok. Najlepiej jednak przygotowywać soki tuż przed spożyciem, ponieważ z upływem czasu podlegają one procesowi utleniania, przestają być naprawdę świeże.

Dla maksymalnego wykorzystania dobroczynnego potencjału soków z wyciskarki, warto spożywać je z uwzględnieniem prostych zasad, aby nie obciążać układu pokarmowego i prawidłowo odżywiać swoje ciało od środka.

1. Z odpowiednio zbilansowanych składników czerwona wyciskarka do soków ns950
Dobroczynne działanie witamin i substancji odżywczych odczujesz każdego dnia, jeżeli wyciśniesz owoce i warzywa w odpowiednich proporcjach. Zwróć uwagę zwłaszcza na zawartość cukru w poszczególnych owocach oraz warzywach, ponieważ te o wysokim indeksie glikemicznym, takie jak banany lub melon, znaczne podwyższają kaloryczność soków, zatem warto dodawać je do owoców i warzyw mniej kalorycznych.

2. Zawsze z umiarem
Soki powinny być dopełnieniem codziennej diety zdrowego człowieka i uzupełniać spożywanie surowych owoców oraz warzyw, a także picie wody. Nadmiar witamin może zostać wydalony zanim zdąży się wchłonąć, dlatego jednorazowa porcja 200-250 ml jest wystarczająca dla dorosłego człowieka. Świeżo przygotowany sok uwolni swoje substancje odżywcze, które szybko znajdą się w krwiobiegu i odżywią Twój organizm.

2. Bez pośpiechu
Pij powoli, niewielkimi łykami, aby enzymy zawarte w ślinie miały szanse w pełni wykorzystać swoją moc trawienia. Sok zostanie już w ustach wstępnie rozłożony na składniki, które szybko dostaną się do krwiobiegu. W przypadku soków z wyciskarki masz pewność, że przygotowujesz je odpowiednio, z zachowaniem cennych wartości, które swój potencjał oddadzą w pełni na poszczególnych etapach trawienia.

4. O właściwych porach
Warto dostosować regularne picie soków do pór posiłków w domu i poza domem. Odpowiedni czas to około 30-40 minut przed posiłkiem lub w dłuższych przerwach między posiłkami. Stosowanie się do tej prostej zasady sprawi, że poczujesz wszystkie walory smakowe przygotowanego soku z wyciskarki, a włókna owoców i warzyw z soku nie będą zalegać w żołądku, oczekując na strawienie spożytego przez Ciebie dania.

Wybierz wyciskarkę Kuvings, wyciskaj prawidłowo i nowocześnie

Oprócz tego, jak pić soki, ważne jest również, jak je wyciskać. Sprawdzoną metodą jest tłoczenie soku na zimno i mechanizm taki zastosowano w wyciskarkach marki Kuvings. Otrzymany w ten sposób sok zawiera wszystko, co najcenniejsze w owocach warzywach, ziołach, nasionach oraz innych naturalnych składnikach.

Metoda wolnoobrotowego wyciskania sprawia, że składniki nie są siekane ostrzami, lecz zgniatane w sposób, który pozwala uzyskać całe dobro w formie pożywnego soku przy każdym użyciu wyciskarki. Możesz pożegnać cukier, sztuczne barwniki oraz inne dodatki, które znajdują się często w kupowanych produktach.

Wyciskarka do soków – udany zakup na lata

Wszystko, co zechcesz dodać do sporządzanych zdrowych soków i koktajli, zostanie odpowiednio wyciśnięte. Teraz we własnym domu możesz mieć minitłocznię, która każdego dnia będzie pracować dla Twojego zdrowia. Wyciskarki Kuvings wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel