Aktywna wiosna z dzieckiem! Praktyczne pomysły na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu

2022-05-09
Aktywna wiosna z dzieckiem! Praktyczne pomysły na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu

Rozwój technologii oraz coraz łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju środków masowego przekazu sprawia, że aktywność fizyczna u dzieci wyraźnie spada. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu często ustępują miejsca grom online i siedzeniu przed laptopem, czy smartfonem. W jaki sposób zachęcić dziecko do zabawy na podwórku i wspólnego spędzania czasu na łonie natury? Oto kilka sprawdzonych trików!

Wiosenne zabawy na dworze

Nie ma lepszego sposobu na zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka niż wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszelkiego rodzaju outdoorowa aktywność fizyczna podnosi poziom jego odporności na zmienne warunki pogodowe, bakterie i wirusy.

Regularne zabawy na świeżym powietrzu jak żadne inne przyczyniają się także do poprawienia koordynacji ruchowej dziecka, wpływają na prawidłowy rozwój mięśni i stawów, a nawet rozwijają wyobraźnię. Dziecko bawiące się np. na placu zabaw uczy się również współpracy w grupie, rozwija swoje umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

Jak zachęcić dziecko do aktywności na dworze?

Aktywna wiosna to doskonały pretekst do wprowadzenia ruchu dla całej rodziny. Zabawy na świeżym powietrzu wpływają pozytywnie na relacje z dzieckiem, zacieśniają więzy i ułatwiają komunikację, która jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat dziecka. Czasem jednak pomimo usilnych starań pociecha nie chce wychodzić na podwórko, a jedyna forma zabawy, jaka ją interesuje to gry dla dzieci online.

W takiej sytuacji przede wszystkim trzeba pamiętać, że nic na siłę. Zmuszanie dziecka do wychodzenia na plac zabaw, czy do wspólnych wypadów outdoorowych nie zmienią jego nastawienia. Aby zabawy na świeżym powietrzu stały się dla niego bardziej atrakcyjne i interesujące, dobrym pomysłem może okazać się inwestycja np. w trampolinę, lub mały tor przeszkód. Takie akcesoria ogrodowe nie tylko urozmaicą zabawy dla dzieci, ale także staną się powodem, dla których pociecha chętniej będzie rezygnować z komputera, na rzecz ciekawej aktywności fizycznej.

Jeśli wspólna zabawa z dzieckiem na podwórku to za mało by rozbudzić w nim chęć aktywnego spędzania czasu poza domem, dobrym rozwiązaniem może okazać się zainteresowanie go jakąś dyscypliną sportu. Warto zabrać pociechę w różne miejsca — na ściankę wspinaczkową, lodowisko, trening piłki nożnej, czy lekcję sztuk walki.

Wspólny czas z dzieckiem — piknik na świeżym powietrzu

Jak aktywna wiosna, to oczywiście również piknik w plenerze! Starannie przygotowane jedzenie zapakowane w atrakcyjny lunchbox bambusowy, świeżo wyciskany sok lub zdrowy smoothie sprawią, że dziecko nie będzie mogło się doczekać wspólnych wypadów poza miasto!

Lunchbox bambusowy "Himalaya"

Piknik to oczywiście nie tylko wspólne jedzenie na łonie natury. Warto zadbać o odpowiednie zabawy dla dzieci, które zachęcą je do aktywności fizycznych. W tym celu nieocenione mogą okazać się paletki do badmintona, piłka, frisbee, a nawet jeśli pozwala na to pogoda również latawiec! Pamiętaj, im więcej możliwości będzie miało przed sobą dziecko, tym większe prawdopodobieństwo, że zbyt szybko się nie znudzi i nie będzie chciało wracać do domu.

Alternatywą dla obiadów na łonie natury może okazać się zorganizowanie grill-party dla dziecka i jego przyjaciół. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się takie akcesoria ogrodowe jak LotusGrill XXL, które ułatwiają przygotowanie potraw dla większej liczby gości.

Hulajnoga dla dziecka — doskonały sposób na zabawę i rozwój!

Nie tylko wspólne gry i zabawy dla dzieci przyczyniają się do prawidłowego rozwoju ruchowego. Nieocenionym sprzymierzeńcem okaże się również… hulajnoga dla dziecka! Wzmacnia kompleksowo całe ciało, poprawia pracę mięśni pleców, ramion, brzuch i nóg. Uczy dziecko właściwej koordynacji i utrzymywania równowagi, pomaga spalić tłuszcz, a także dba o odpowiednią kondycję pociechy.

Jazda na hulajnodze to również doskonały sposób na rozładowanie emocji, stresu i ogólną poprawę humoru oraz samopoczucia. Dzięki takim rozwiązaniom jak hulajnoga Scoot and ride możliwe jest zabranie ulubionej zabawki na każdy wypad outdoorowy, wakacje, czy po prostu wspólny spacer.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wybierz sposób najlepiej spełniający oczekiwania Twojej pociechy i ciesz się wyjątkowymi, wspólnymi chwilami na łonie natury!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel