5 powodów, dla których warto zainwestować w wyciskarkę do soków

2020-10-02
5 powodów, dla których warto zainwestować w wyciskarkę do soków

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zależy w dużym stopniu od rodzaju diety. Niestety, współczesny, szybki tryb życia sprawia, że coraz częściej sięgamy po produkty gotowe do spożycia. Dla wielu osób jest to oszczędność czasu, którego tak brakuje w obecnych czasach. Produkty kupowane w sklepach są jednak przetworzone i poddane obróbce termicznej w celu zachowania dłuższej daty ważności. Nawet jednodniowe, „świeżo wyciskane” soki z supermarketu nie zastąpią soku z wyciskarki.

Oto, dlaczego zakup wyciskarki do soków się opłaca:

1. Więcej wartościowego soku
Sokowirówki są wprawdzie tańsze niż wyciskarki Kuvings, jednak sposób, w jaki pozyskiwany jest z nich sok różni się znacznie od sposobu działania wyciskarki. W sokowirówce owoce i warzywa są siekane i rozcierane, co pozbawia je wielu składników odżywczych. Wyciskarka natomiast miażdży wrzucone składniki, dzięki czemu uzyskujemy czysty sok bogaty w cenne flawonoidy, karotenoidy, chlorofil i inne wartościowe substancje zawarte w roślinach.

2. Inwestycja, która się zwraca
Wiele osób odstraszają dość wysokie ceny wyciskarek. Lżej jest wydać jednorazowo kilka złotych na sok ze sklepu, niż zapłacić 2 tysiące za wyciskarkę. Na krótką metę wydaje się to oszczędnością. Jednak gdyby policzyć całoroczny koszt kupowania soków sklepowych, okaże się, że w skali roku wcale nie zaoszczędziliśmy. Przyjmijmy, że szklanka soku z supermarketu kosztuje 5 zł. Przy założeniu, że jedna osoba wypija szklankę soku dziennie, inwestycja w wyciskarkę Kuvings zwróci się po 400 dniach. Później mamy już tylko czysty zysk.

3. Przyswajamy więcej składników odżywczych
Współczesny rynek obfituje we wszelkiego rodzaju suplementy diety, które mają nam dostarczyć potrzebnych witamin i składników odżywczych. Łatwiej i szybciej jest połknąć tabletkę niż wycisnąć sok. Pamiętajmy jednak, że nasz organizm nie wchłania witamin w sztucznej postaci tak dobrze, jak w postaci naturalnej. Kuvings posiada w ofercie wyciskarki, które wydobędą z warzyw i owoców wszystkie najcenniejsze składniki.

4. Oszczędność na lekach
Ciężko zachować dobrą formę, jeśli nie dostarczamy organizmowi właściwego „paliwa”. Jeśli myślisz, że można oszczędzać na swoim zdrowiu, to jesteś w błędzie! Jeżeli szkoda Ci pieniędzy na wyciskarkę do soków, policz ile pieniędzy wydasz gdy zachorujesz. Medykamenty, wizyty lekarskie, urlop w pracy – wszystko to uszczupli Twój portfel bardziej niż inwestycja w wyciskarkę Kuvings.

5. Dobre samopoczucie
Równowaga emocjonalna jest równie ważna, co sprawność fizyczna. W dzisiejszych czasach jesteśmy często narażani na stres. Ciężko wyeliminować wszystkie czynniki stresogenne, ale na szczęście jest sposób, by je złagodzić. Wystarczy szklanka soku z odpowiednio dobranymi składnikami, aby odzyskać równowagę i energię.

Zdrowie to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Gdy szwankuje, wszystko przestaje nas cieszyć. Wielu chorób można uniknąć poprzez regularne wzmacnianie organizmu. Spożywając świeżo wyciśnięte soki z wyciskarki Kuvings zapewniamy sobie długowieczność i zdrowie.

pixel