5 pomysłów na drinki z sokiem

2016-11-23
5 pomysłów na drinki z sokiem

Zakup wyciskarki do soków to doskonała okazja, aby w domowych warunkach przyrządzić serwowane w klubach drinki z sokiem. Dzięki wyciskarce Kuvings zaskoczysz swoich gości oryginalnymi napojami oraz przekonasz się, jakie to szybkie i proste.

Proponujemy 5 smacznych drinków:

1. Wa-Hoo-Wa

Zielonkawa barwa tego drinku być może nie zdradza głównego składnika napoju, jakim jest...sok pomarańczowy.

Do przyrządzenia Wa-Hoo-Wa będziemy potrzebować:

40 ml wódki,
20 ml likieru blue curacao,
100 ml soku pomarańczowego,
kilku kostek lodu.

Do wysokiej szklanki wrzucamy kostki lodu i wlewamy wódkę. Dodajemy blue curacao i najlepiej świeżo wyciskany sok pomarańczowy. To właśnie połączenie tych dwóch składników nadaje drinkowi specyficzną barwę. Na koniec całość mieszamy. Dla dekoracji można dodać plasterek pomarańczy.

2. Satin Sheet

Kolejny drink, w którym główną rolę gra sok pomarańczowy nosi nazwę Satin Sheet. Bazą tego drinku jest brandy, do której dolewa się schnapps brzoskwiniowy, grenadinę i oczywiście sok pomarańczowy. Składniki tworzą słodką mieszankę, w której cierpki smak brandy jest ledwo wyczuwalny.

Do przygotowania Satin Sheet potrzebne będzie:

50 ml brandy,
25 ml brzoskwiniowego schnappsa,
20 ml grenadiny,
100 ml soku pomarańczowego,
kilka kostek lodu.

Satin Sheet podajemy w długiej szklance typu collins. Wszystkie składniki mieszamy w shakerze lub w osobnej szklance. Szklankę typu collins wypełniamy do połowy lodem i wlewamy zmieszany napój.

3. Kamikaze

Drink, którego nazwa przywołuje na myśl japońskich lotników z czasów II wojny światowej, jest mieszanką soku ananasowego i żurawinowego. Bazą jest wódka, do której dolewa się napój gazowany.

Do jego przyrządzenie będzie potrzebne:

25 ml wódki,
50 ml soku żurawinowego,
75 ml soku ananasowego,
25 ml napoju gazowanego (np. niebieska Grappa),
plasterek pomarańczy,
plasterek ananasa,
kilka kostek lodu.

Szklankę typu highball wypełniamy do połowy lodem. Wlewamy wódkę i pozostałe składniki. Mieszamy. Do szklanki wrzucamy plasterek pomarańczy dla ozdoby, a jej brzeg dekorujemy plasterkiem ananasa.

4. Bananowe niebo

Łagodny drink bananowy to prawdziwe niebo w gębie. W jego skład wchodzi wódka, curacao oraz nektar bananowy, najzdrowiej z wyciskarki. Idealna propozycja na poprawę humoru i odrobinę słodyczy.

Potrzebne składniki:

40 ml wódki,
15 ml curacao,
100 ml nektaru bananowego,
kostki lodu.
Do szklanki w pierwszej kolejności wlewamy wódkę, dodajemy kostki lodu i wlewamy nektar bananowy. Nie miksujemy! Powoli dolewamy curacao. Serwujemy ze słomką.

5. Krwawa Mary

Na koniec klasyczna Bloody Mary, znana pod polską nazwą jako Krwawa Mary. Tym, co odróżnia ten drink od pozostałych jest wykorzystanie soku warzywnego zamiast owocowego. Krwawą Mary pije się zwykle następnego dnia po imprezie, w celu złagodzenia skutków spożycia alkoholu.

Do jej przygotowania potrzebujemy:

40 ml wódki,
80 ml soku pomidorowego,
1 łyżeczki soku z cytryny,
pół łyżeczki sosu Worcestershire,
odrobiny sosu tabasco,
soli,
soli selerowej,
pieprzu,
kilku kostek lodu.

Sos Worcestershire oraz sól selerowa mogą być trudne do znalezienia w zwykłym sklepie, ale spokojnie możemy je zastąpić innymi ostrymi przyprawami, takimi jak sos do steków, czy wasabi. Do szklanki wrzucamy kostki lodu, wlewamy wódkę, sok pomidorowy, dodajemy przyprawy i wszystko mieszamy. Podajemy ze słomką.

Powyższe przepisy to zaledwie ułamek możliwości wyciskarek Kuvings. Wyciskaj pyszne i zdrowe soki, miksuj składniki i baw się proporcjami! Wyciskarki Kuvings poradzą sobie z każdym rodzajem warzyw i owoców, nawet tymi twardymi i włóknistymi.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel